Maňáskové divadlo Šikulka 

Naším cílem není jen předat krásný zážitek z představení, ale zanechat emoce, které malého diváka podnítí k přemýšlení. 

Fotografie: nemocnice Kyjov a MŠ Kyjov.

Naše divadlo pro MŠ ročně využívá více než 1000 mateřských a základních škol a jiných organizací. Zde je několik vyjádření:

18.1.2023 

Krásné kulisy i pohádky, příjemný hudební doprovod, poutavý, zábavný a dobře srozumitelný děj, který udržuje děti po celou dobu pozorné a soustředěné. Děkujeme. 
MŠ Vyškov, Havlíčkova

 21.12.2022 

Divadlo Šikulka je jedno z nejlepších divadel, které k nám jezdí už několik let. Nabídka pohádek je pestrá a děti vždy zaujme. Děkujeme!!!!! 
MŠ Brno- Záhumenice

21.12.2022

Divadlo Šikulka jezdí k nám do Mateřské školy léta. Děti mají rádi jejich pohádky, které jsou naučné a krásné. Těšíme se na příští návštěvu.
MŠ Holubice

14.12.2022

Divadelní představení se uskutečnilo v naší školce po dvouleté pauze a velice se nám i dětem líbilo. Krásně zpracované kulisy, maňásci, poutavé příběhy s poučením. Děti se spontánně zapojovaly do příběhu. Budeme se těšit na další spolupráci.
MŠ Blansko

14.12.2022

Nejlepší divadlo, které jsme shlédli! Jezdí k nám už spoustu let a jiné nebereme. Děti i učitelky jsou nadšené!
ZŠ a MŠ Skalice n/Svitavou

12.12.2022

Divadelní představení v podání paní Bílkové a její kolegyně bylo jedno z nejpovedenějších, které jsme v naší MŠ měli . Příběhy zahrané prostřednictvím pěkných maňásků byly poutavé, zábavné a poučné. Aby děti lepe udržely pozornost, byly zařazovány písničky i pohybové chvilky, což hodnotíme velmi kladně.  Určitě jsme toto divadlo neměli v MŠ naposledy. 
Mgr. Kateřina Malíčková,  MŠ Loštice 

26.11.2022

Milé a poučné představeníčko, to nejhezčí pro naše nejmenší, těšíme se zase někdy v Třebíčské knihovně. Přejeme hodně nových pohádek.

26.11.2022 

Bylo to naše první divadlo a moc se nám líbilo, přijdeme určitě příště.

Maminka dětí z Třebíče

1.12.2022

Velice pěkné, poučné představení promyšlené tak, aby děti zaujalo a v případě potřeby se použilo poučení a připomenutí pohádek.

MŠ Žabčice

6.12.2022

Děkujeme za krásné představení. Nádherné loutky, krásná hudba a velmi milé paní herečky. Pohádky byly poučné a dětem se velmi líbily. Budeme se těšit na příště.

ZŠ a MŠ Nové Bránice

1.11.2022

Milé a vlídné paní herečky, které provázely mezi pohádkami. Vše proložené pěknými písničkami, u kterých se děti i protáhly. Představení O přátelství se nám všem líbilo.

MŠ při BIGY Brno

 

1.11.2022

Děkujeme za krásné divadlo, které obsahovalo spoustu ponaučení pro děti. Všem se nám to moc líbilo.

Panáčci- Hajany-Dětská skupina

 

3.11.2022

Krásné kulisy, poučné pohádky, hezké písničky. Celé divadlo bylo interaktivní. Rozvržená i pauza na protáhnutí.

Panáčci- Brno Lidická

 

3.11.2022

Krásné, jemné, milé, poučné, příjemné. Děkujeme za krásný zážitek.

MŠ a ZŠ Letonice

 

7.11.2022

Pohádky byly poučné, zapojení dětí do představení- pohybově, zpěvem, naučily se novou písničku. Pěkné kulisy, rekvizity.

MŠ Gorkého, Kroměříž

 

7.11.2022

Pohádka se dětem velmi líbila, zaujala je. Děti byly aktivně zapojeny (pohyby, zpěv)

MŠ Trávník

 

7.9.2013

Upřímně Vám děkujeme za Vaši účast na Dnu otevřených dveří, který naše nemocnice uspořádala v sobotu 7. září 2013. Pro malé návštěvníky byla Vaše přítomnost příjemným spestřením tohoto odpoledne, o čemž svědčil i nebývalý zájem dětí o Vaše loutková představení.

         S poděkováním a přátelským pozdravem Mudr. Petr Svoboda, nemocnice Kyjov.

 

9.10.2013

Vždy velmi rádi přivítáme „Šikulku“, úžasná, krásná představení, sledují naše děti vždy s nadšením. Kéž by bylo více takových krásných nabídek.

         Děkujeme, MŠ Lipov

 

9.10.2013

Pěkné jasné hlasy, otázky (opakující) pro děti, příběhy dětí (ze života) s poučením, písničky.

         MŠ Havířov, Čelakovského

 

8.10.2013

S divadélkem jsme velice spokojeni, nejen tím, že se hraje s maňásky, ale i přístupem samotných paní, které s maňásky divadélko hrají. Těšíme se na další představení a přejeme jen to dobré, hlavně zdraví.

         MŠ Dolany

 

8.10.2013

Maňáskové divadélko se nám velice líbilo. Děti se naučily hravou formou spoustu nových věcí. Děkujeme, těšíme se na další návštěvu.

         MŠ Hořany

 

8.10.2013

Krátké pohádky srozumitelné dětem předškolního věku, aktuální témata se odrážejí v pohádkových příbězích, zábavné a zároveň poučné. Pohádky zahrnují nejen mluvené slovo, ale i hudbu, která děti vždy zaujme, vtáhne do děje.

         MŠ Kyjov, Mezi Mlaty

 

8.10.2013

Divadlo se dětem líbilo. Zaujaly je pěkné kulisy i děj pohádek.

         MŠ Kyjov, Nádražní

 

7.10.2013

Pohádka se líbila všem. Děti měli zájem o pohádku s princeznou. Reagovaly spontánně. Děkujeme a těšíme se někdy příště.

        MŠ Karviná, Slovenská

 

7.10.2013

Představení bylo poučné a zábavné. Moc se nám vystoupení líbilo, děti byly nadšené a spokojené.

         Za celou MŠ i ZŠ kolektiv pedagogů ZŠ a MŠ Litohoř

 

7.10.2013

Divadlo se nám velice líbilo. Byly zahrány 3 krátké pohádky. Každá pohádka měla ponaučení o tom, jak se správně chovat,správná zdravá výživa (nebýt vybíravý). Děti se zaujetím poslouchaly a zapojovaly se do děje-spolupracovaly, odpovídaly na otázky. Moc děkujeme, jen tak dál.

        MŠ Moravské Budějovice

 

7.10.2013

Moc děkujeme za divad. představení, které bylo přiměřené věku dětí. Bylo poučné, děti zaujalo, jak postavičky, tak krásné kulisy. Moc se nám líbilo prokládání písničkami a pohyb. chvilkou.

       Kolektiv MŠ Uh. Hradiště Míkovice

 

7.10.2013

Příběhy ze života dětí, přiblížené formou pohádky děti velmi zaujaly. Proložené veselými písněmi, které si děti v závěru prozpěvovaly. Velkým přínosem je ponaučení z každé pohádky.

MŠ Bílovice

 

3.10.2013

Vhodný výběr příběhů, které měly poučení. Hudba výborně podtrhovala děj příběhu skvěle nadabované příběhy, oceňujeme dětský dabingvynikající kulisy a zvuk perfektně propracované “ hluché chvilky“ – kašpárek zaměstnal děti v prolukách mezi jednotlivými pohádkami a to i pohybovou chvilkou. Je vidět, že divadlo zná specifika „ školkových posluchačů“ a umí s nimi pracovat profesionální předvedení příběhů přejeme mnoho úspěchů, dojaté byly i paní učitelky.

MŠ Krnov, Hrubčická 89, MŠ Moravské Budějovice

 

 

3.10.2013

Maňáskové divadlo dětskou duši vždy osloví a okouzlí. Dětem se velmi líbily působivé a melodické písně a my učitelky jsme zase ocenily obsahovou stránku pohádek, které výchovně na děti působily, zvláště co se týče tématu zdravého životního stylu. Pohádky byly velmi pěkně a detailně připravené, děti velmi bavily, děti reagovaly spontánně na jednotlivé otázky-měly možnost vstupovat do děje pohádek při rozhovoru s maňásky- pejskem, myškou…

Děkujeme za velmi pěkné maňáskové představení a budeme se těšit na příště!!!

Děkujeme, MŠ Karla Čapka v Krnově

 

3.10.2013

Divadlo se dětem líbilo, se zaujetím sledovaly příběhy od začátku do konce. Příběhy byly pro děti přiměřené věku, chápaly je, což daly najevo svými prácemi.

MŠ Žabčice

 

3.10.2013

Divadlo bylo velmi pěkné. Vyučujícím a zejména dětem se představení líbilo a děti byly nadšené. Rádi příště zhlédneme další pohádky.

MŠ Přibice

 

2.10.2013

Dětem se představení velice líbilo. Originální hudba i pohádky,které děti ještě neznají. Velice naučné pro děti.

MŠ Ostrava- Zábřeh, Volgogradská 4

 

2.10.2013

Pohádky mají vždy výchovný záměr, který je zpracován pro malé děti, aby ho pochopily. Velmi pěkná je scéna, je výpravná a maňásci odpovídají zvířátkům. Průvodcem je kašpárek. Pohádky se nám i dětem velmi líbí, do naší MŠ jezdí divadlo Šikulka již několik let.

MŠ Adamov, Komenského

 

2.10.2013

Moc hezká témata, vstupy kašpárka udržují děti v pozornosti a zpestřují celé představení. Výborný byl vstup s kašpárkovým cvičením. Pejskovi v 2. pohádce nebylo moc rozumět. Děti udržely pozornost i přes velký počet, všem se pohádky líbily. Pěkný hudební doprovod a písničky. Moc děkujeme.

MŠ Bílovice nad Svitavou

 

1.10.2013

Citlivě podané příběhy, které řeší problémy dětí ve škole i doma. I díky perfektně zvládnuté hlasové stránce jsou pohádky, příběhy poutavé, děti jsou pozorné, nevyrušují a pamatují si poučení z příběhu.(zkušenosti z předcházejícího představení). S nadšením sdělují zážitky rodičům.

MŠ Bolatice

2.10.2013

Divadlo bylo moc pěkné, plné hezkých melodií a písniček. Oceňujeme v pohádkách,že nechybí ponaučení ze zlých skutků pro děti,které mohou použít v běžném životě.

ZŠ a MŠ Šebkovice

 

1.10.2013

Milé představení, netradiční, hezky zpracované příběhy, které děti nejen pobaví, ale i poučí.

MŠ Bolatice- Borová

 

1.10.2013

Krásná scéna, divadlo, pohádka doprovázená velmi krásnou, působivou hudbou, příběhy ze života, poučné pro život, nádherné loutky.

MŠ Ostrovačice

 

1.10.2013

Líbil se nám vzdělávací přínos divadla a spoluúčast dětí ve hře. Žáci se tak dostanou k informacím o životosprávě zajímavější formou. Uvidíme, zda to zabere dnes při obědě. Polévka a zelenina opravdu není moc populární. Slíbili jsme, že si je dnes dáme. Taky se nám líbily kulisy a ozvučení divadla. Ten reproduktor si určitě koupíme do tělocvičny a na hřiště.

ZŠ a MŠ Mladoňovice Šimková

 

1.10.2013

S programem jsme byli velice spokojeni. Pohádky byly pro děti velmi poučné a zároveň výchovné. Týkají se témat, které se ve školách často řeší. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

ZŠ a MŠ Třebelovice

 

 

30.9.2013

Děti byly zaujaté, soustředěné, maňáskové divadlo je upoutalo. Pěkné písničky, mravní ponaučení. Povídání s kašpárkem - děti reagovaly, odpovídaly. Vhodně byla zařazena relaxace. Děti se při cvičení protáhly, uvolnily. I nejmladší děti vydržely u pohádek až do konce. Velice pěkně doprovázeno hudbou, písničkami, zvuky. I to, že každá postava měla svůj hlas.(mužský, dětský, ženský)

ZŠ a MŠ Kobylnice

 

30.9.2013

Pohádky se dětem líbily, obsahu a poučení dobře porozuměly, představení odpovídá věku dětí, strávili jsme příjemnou hodinku. Děkujeme.

MŠ Moutnice

 

30.9.2013

Maňáskové divadélko Šikulka a jeho představení jsou pro děti vždy přínosné. Jsou srozumitelná i pro malé děti, obsahují vždy nějaké poučení. Velmi pěkné jsou také doprovodné písničky. Zpětná vazba po každé pohádce pomáhá dětem k lepšímu pochopení a zapamatování příběhu.

MŠ Ludgeřovice, Nádražní 495

 

30.9.2013

Dětem se pohádky líbily, zaujaly je krásné loutky i příběhy. Pohádky byly citlivě propojeny hudbou, která vytvořila klidnou a příjemnou atmosféru ve třídě MŠ.

MŠ Markvartovice, Šilheřovická 430

 

27.9.2013

Děkujeme, představení bylo poučné, děti upoutalo.

MŠ Drásov

 

27.9.2013

Představení Vašeho divadla je vždy pro děti poučné a vždy se na něho moc těšíme. Velmi se nám líbí skladba všech programů i propracovanost loutek a kulis a budeme se těšit na další návštěvu.

MŠ Doubravník

 

27.9.2013

Pro děti bylo divadélko zajímavé, poutavé, písničky se líbily. Obsahově pohádky přizpůsobené věku 3-6 let.

MŠ Bohumín, Smetanova

 

10.10.2013

Představení se dětem líbilo. Děti byly zapojeny do děje pohádky, pomocí maňáska charakterizovaly kladné a záporné rysy postav. Líbivá hudba, krásně namluvené postavy. Děti hezky reagovaly na dotazy účinkujících. Těšíme se na další spolupráci.

S pozdravem

MŠ Křesťanská, Mnišská Opava

 

10.10. 2013

Maňáskové divadlo velmi hezké, poučné pro děti, scénky mají výchovný podtext. Divadelní scéna je esteticky, výtvarně velmi pěkně doladěna, děti divadlo baví, zaujme je i poučí. Divadelní představení děti velice zaujala, líbily se nám písničky, loutky i kulisy. Rádi vás v naší MŠ opět uvítáme s dalšími pohádkami.

MŠ Žižkova, Kroměříž

 

11.10.2013

Divadelní představení bylo velmi hezké, odráželo nešváry dnešní doby u dětí, (hlavně O vybíravé holčičce), pohádky byly zdařile zpracovány. Dětem se představení moc líbilo.

MŠ Metylovice

 

11.10.2013

Dětem se představení velmi líbilo, byly vtaženy do děje a reagovaly na podněty vyplývající z pohádek. Pohádky byly dobře vybrané a děti si z nich odnesly ponaučení.

ZŠ a MŠ Příbram na Moravě

 

11.10.2013

Velice hezké a naučné představení podané dětem hranou a veselou formou. Snad jen trochu ztišit hudbu, při scéně s jogurtem neměla holčička lžičku-děti jsou všímavé. Děkujeme za hezký zážitek. Dětem se nejvíce líbila pohádka O Aničce.

MŠ Sudice

 

11.10.2013

Divadlo Šikulka jezdí do naší MŠ pravidelně. Vždy přivezou pro děti krásné autorské pohádky, ve kterých nechybí poučení. Každá pohádka je podbarvená hudbou, což je pro děti velmi poutavé. Nesmíme zapomenout ani na kouzelné kulisy, které jsou velmi vkusné a pro děti přitažlivé.

Těšíme se na další návštěvu u nás!

Děti u paní učitelky z MŠ Primátora Hájka v Uherském Brodě

 

14.10.2013

Představení se nám moc líbilo, děti byly nadšené a pohádky je velmi zaujaly. Chválíme i krásné maňásky a kulisy k pohádkám. Rádi se s Vámi zase brzy uvidíme.

MŠ Brno Kamenná

 

11.10.2013

Divadelní představení bylo velmi poutavé. Děti sledovaly všechny pohádky se zaujetím. Pozitivně hodnotíme propojení mluveného slova, písní a pohybu. Pohádky byly pro děti nejen zábavné, ale také výchovné. Děkujeme za příjemné zpestření dopoledního programu v mateřské škole.

MŠ Ludslavice

 

Copyright © 2022  Všechna práva vyhrazena.

Kontakt

GDPR